Autor Tema: Molim ako netko ima bilo kakav savjet L5-S1  (Posjeta: 5557 )

0 Članova i 9082 Gostiju pregledava ovu temu.

heleena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Molim ako netko ima bilo kakav savjet L5-S1
« : Rujan 22, 2011, 23:16:42 poslijepodne »
Pozdrav svima!
Na žalost nedavno sam otkrila da i ja imam problem sa kralježnicom, točnije, nalaz CT je sljedeći:

L5-S1: dorezolateralna lijevostrana protruzija diska, koja prominira u spinalni kanal-lateralni recesus za cca 8,5mm, imprimira duralnu vreću i pripradajući korjen živca.

Tek sam upućena neurokirurgu od strane fizijatra, pregled mi je zakazan za petak, 23.09.

S obzirom da su bolovi prisutni fizijatar ne preporučuje nikakve vježbe niti terapije dok se ne vidi mišljenje neurokirurga.
Zanima me ima li šanse da se ovakva protruzija riješi bez operativnog zahvata, te što bi trebalo još poduzeti prije same odluke na operaciju.
Trenutno se osjećam bespomoćno jer sve što mogu je piti tablete protiv bolova i čekati.

Ako netko ima nekakav savjet ili mi može bolje pojasniti moje stanje (posljedice eventualne operacije, posljedice bez operacije... ) bila bih zahvalna...

Lp
Helena
« Zadnja izmjena: Rujan 23, 2011, 00:29:54 prijepodne bojan »

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Molim ako netko ima bilo kakav savjet L5-S1
« Odgovori #1 : Rujan 25, 2011, 13:24:57 poslijepodne »
Dakle...svaki odgovor na tvoje pitanje se nalazi na forumu.....ali apsolutno svaki....ali ajde da ne budem lijen.... :)

Ja sam bio patnik invalid i skoro nepokretna osoba dvije godine.....otišao na operaciju, odabrao operatera i bez ikakve rehabilitacije i dandanas dvije godine od operacije igram nogomet...toliko o tome da ljudi izbjegavaju operaciju....da sam bio pametniji otišao bih prije.

Pošto ti ja želim dobro kao i svakom biću na svijetu, ja ti savjetujem privatni pregled kod dr. Saftića u klinici Vertebris i pošto ti on da mišljenje imat ćeš sve u ruci i lako ćeš moći donijeti odluku...i samo nemoj slušati bapske priče o suvišnosti operacije......ukoliko ti neuro ne indicira operaciju onda ju stvarno ne trebaš, ali ako ti indicira, onda se nema tu šta dalje razmišljati, a danas se fala bogu operacije rade toliko minimalno invazivno da je zubar sto puta opasniji i 1000 puta više boli....

To ti je moja percepcija....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

heleena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Molim ako netko ima bilo kakav savjet L5-S1
« Odgovori #2 : Rujan 25, 2011, 14:03:57 poslijepodne »
Hvala ti na odgovoru... tek sam dosla na forum i znam da ima jako puno toga, ali sam mislila da ću brže doći do nekih odgovora ako otvorim novu temu, ali očito neću... u svakom slučaju hvala!
Pozdrav

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Molim ako netko ima bilo kakav savjet L5-S1
« Odgovori #3 : Rujan 25, 2011, 14:30:12 poslijepodne »
Niko ti ne moze odgovoriti na gore postavljena pitanja jer to niko ne zna Svako je prica za sebe Ako imas love poslusaj davorov savjet. Operisana sam kod pomenutog doktora i hvala bogu osjecam se super Ok, nije da trcim maratone al sam se vratila jednom normalnom zivotu bez bolova sto je obzirom na stanje moje kicme meni ravno cudu S druge strane, imam tetku koja zivi s velikim ekstruzijama vec 7 god nece da se operise zivi teskim zivotom Pokretna jest al jedva, boli je stalno i ono ona zivi al kako vjeruj da ne znam Njoj je preporucena operacija jos prije 7 god...Eto sretno
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

kristiana

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
Odg: Molim ako netko ima bilo kakav savjet L5-S1
« Odgovori #4 : Rujan 25, 2011, 15:11:55 poslijepodne »
1. dr.Bulović ti više ne radi, radio je u Traumi u ZG, otišao u mirovinu, iako daje konzultacije u jednoj privatnoj ordinaciji u Zadru. (na drugoj stranici si postavila pitanje za dr. Bulovića)
2. nemoj se puno premišljati, odi kod dr.Saftića, poliklinika Vertebris, imaš i stranicu na netu, pa možeš naći broj.Ja sam operirana L4-L5 kod navedenog doktora u 12 mjesecu, ali mi se opet desila protruzija istog diska, 6 mm, i idem u ovaj ponedjeljak ponovno na operaciju. Ja znam da su u pitanju veliki novci za otići privatno na operaciju, ali ipak su te operacije koje dr.Saftić izvodi minimalno invazivne i nakon njih nema nekakve posebne rehabilitacije,čuvati se neko vrijeme, nakon toga vježbati.Znam da ti nije lako, jer svi smo mi bili u takvom stanju.Nije se ni meni bilo lako ponovno odlučiti ići na operaciju, ali kad su bolovi svakodnevni, nemam drugog izbora. Javljam stanje nakon operacije :'(

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Molim ako netko ima bilo kakav savjet L5-S1
« Odgovori #5 : Rujan 25, 2011, 17:11:50 poslijepodne »
Postoji i dr.Bulović u Splitu,to je taj što si pitala u drugoj temi,radi u bolnici na firulama.Ne operira min.invazivnom metodom nego samo klasičnom,ima odlične rezultate i ne košta ništa osim participacije i to ako nemaš dopunsko.Pročitaj malo po forumu,ima stvarno puno dobrih savjeta.

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Molim ako netko ima bilo kakav savjet L5-S1
« Odgovori #6 : Rujan 25, 2011, 18:37:24 poslijepodne »
Trauma i Zadar = Dr Buljat
Split = Dr Bulović
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

heleena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Molim ako netko ima bilo kakav savjet L5-S1
« Odgovori #7 : Rujan 25, 2011, 19:10:37 poslijepodne »
Hvala svima na savjetima! Dr. Buljata su mi već preporučili,međutim on je također u mirovini i samo daje savjete u Poliklinici Sunce, ali više ne operira...

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre