Autor Tema: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala  (Posjeta: 81792 )

0 Članova i 113 Gostiju pregledava ovu temu.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #198 : Prosinac 24, 2016, 19:39:05 poslijepodne »
Marginalac...ja sam isto sa kukom imala probleme nakon operacije. Dosta sam o tome pisala u 8.mjesecu. Radi toga sam i nadmadrac naručila,ali evo prošlo je samo od sebe.
Nadajmo se da bude i tebi tako.Mislim da ipak treba proći par mjeseci da se sve fino namjesti.
« Zadnja izmjena: Prosinac 24, 2016, 19:40:46 poslijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #199 : Prosinac 24, 2016, 20:19:51 poslijepodne »
Hvala vam svima na podršci...evo i jučer i danas nije tako jaka bol, nadam se da ste u pravu.
Danas sam se počastio malo sa šušurom u gradu, nekih sat vremena po suncu šetkao sa ženom i klincima po rivi, sreo puno prijatelja...odma je raspoloženje bolje.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #200 : Prosinac 25, 2016, 05:59:47 prijepodne »
Problemi s kukom ili njih oba nisu neobični nakon operacije kičme jer se ponešto mijenja biomehanika i preraspoređuje težina. Mene je prvo počeo jako boliti desni kuk, onda su me počela boliti oba post. op. Bolili su me do toplica, tamo su se smirili i pomislio sam da će biti OK, dok nisu počeli ponovo. I jače boli desni kuk, kao i sve sa desne strane jer sam već pisao da se tamo težina sada prebacuje, a nije se razvilo tkivo. Osim toga, meni su od Th-11 do L2 kralješci nefunkcionalni, to je kao da nemaš kičmu, pa težina ide od L2 na dolje i na kukove i na koljena, itd. Ja sam kad kukovi nisu prestajali boliti (nisu bolili stalno, ali nakon duljeg sjedenja bi se čak i "zaglavili") tražio kontrolni RTG s time da se napravi i za zdjelicu. Onda sam imao kaj vidjeti, početnu skerozu oba kuka sa suženjem prostora (zato se "zaglave"). To je stanje odvojeno od kičme, ali se simptomatski aktualiziralo nakon operacije kralježnice. Za to se umjesto Brufena pije Aclexa, koji je nekakav COX-2 inhibitor i meni to posve djeluje jer suzbija tu sklerozu, dalje je fizikalna terapija, a kasnije bude promjena ta dva kuka. To kod većine vas nije zasigurno slučaj, ali ako traje dulje od 6 mj. možete provjeriti sa RTG kukova i zdjelice. Kod mene postoje progresivne degenerativne bolesti od ranog djetinjstva, to je i uzrok problema s kičmom pa je i to bitna razlika.

Što se tiče bolova živca na dodir, meni se čini da je to sasvim pa "normalno". Duž noge postoje mjesta gdje ishijadički živac prodire bliže koži i ta se mjesta zovu Valleixove točke. One su na dodir bolne kod neuralgija, a post. op. je to moguća reakcija. To će trajati neko vrijeme, ali će proći. S time da ne treba biti iznenađen ako se s vremena na vrijeme ponovo javi, zato što je lumboišijalgija pretpostavljam najčešće dijagnosticirano akutno stanje kod svih ljudi u našim godinama, pa i kod mlađih, bez obzira na operaciju kičme. Opterećenje, umor, hladnoća, to voli navuči išijas, no kako je jednom Anita rekla kad se raspalila "dajte shvatite da te naše kičme više nisu iste nakon operacije" to je točno rekla. Najvažnije je oporaviti se do mjere da nema bolova ili da su minimalni i da su funkcije očuvane, ali se uvijek mora paziti i znati procedura kad se pogorša.

U vezi fizikalne, DaxDax je u pravu, ona mora biti individualno raspoređena i to što hrvatski terapeuti rade (a mnogi nemaju niti licencu!) zna biti nekada vrlo nepovoljno i napraviti gadne probleme. Za sve vježbe se uvijek računa da se rade do granice boli, ako pijete lijekove onda je granica boli viša pa ne treba do te granice ići, nego malo prije stati. Napraviti po jednoj vježni 7-10x po 6 sec., ne više od 45 do 60 min dnevno. OK je hodati, svi smo jako sretni kad se ta funkcija vrati, ali oprez jer je to opterećenje koje je sklono izazvati išijas. Plivajte gdje stignete jer je to najbolja vježba za cijelo tijelo (no samo leđno nakon operirane kičme), a opterećenje je najniže. I to početi s 50 do 100 m, pa onda dodavati po 25 m svaki sl. put. ;) Nismo sportaši profesionalci da sad moramo imati ne znam kak nabildana tijela. Previše vježbe isto izazove išijas pa onda trpi.

Eto, ja se skinuo sa samoliječenja Medrolom jer me napor kod preselijenja u Njemačku i putovanje bacilo u išijas katastrofalis. Bilo je 15 dana kortića u usta i šaka tableta, bilo mi je tako bljak kao da uzimam kemoterapiju. Ali da kucnem o drvo, smirilo se i sad malo po malo sve više kretnje i šetnje.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #201 : Prosinac 25, 2016, 10:17:14 prijepodne »
Super post Henrik...hvala

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #202 : Siječanj 02, 2017, 19:33:29 poslijepodne »
Evo mene zabusantice*)dnevni poslovi su mi vas oteli, a dani tako brzo prolaze...proslo je 3 mjeseca i nekoliko dana od moje operacije..puno vjezbam, puno setam..tako sam ponosna na setanje jer do sad sam samo s autom svuhdje isla..sad setam 5-10km na dan...prezakon!! Stanje je jos ubijek isto..srednja zalost...jedino sto mi je ponekad javi je ispad osjeta tj kao blaga utrnulost pete..noge...hmm blaga...ne osjecam taj dio*))nadam se da ce sve biti bolje uskoro...planirala sam se vratit na posao..al sve sam to otpisala..pa sam nekako mirna

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #203 : Siječanj 05, 2017, 13:46:48 poslijepodne »
Dobro to tebi ide! Puno hodaš, ahilova tetiva se napreže, živac ima posla, nije neobična neuropatija da utrne peta. Inače, ljudi ne prakticiraju hodati 10 km svaki dan, to se samo mi sjetimo da se divimo poslije kak smo uspješni nakon operacije. Probaj naći neku konstantnu mjeru, ne ispitivati granice rizika. A na posao kad prođu svi simptomi. ;)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #204 : Siječanj 09, 2017, 21:00:22 poslijepodne »
Kod mene evo misec ipo prošlo od operacije...
Živac i dalje isto, boli na dodir, boli kod podizanja noge.
Dok ležim ili šetam, sve je ok.
Sjednem 2 puta po 5 min za stol, ali nije mi baš ugodno. Em me malo boli od pritiska na stražnjicu, em u stopalu osjetim lagane trnce.
Za 10 dana idem u toplice...strah me da će mi vježbe i opterećenja pogoršati bolove.
Kuk ne boli, ono me nešto zezalo 2 dana i prestalo je.

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #205 : Siječanj 10, 2017, 21:25:27 poslijepodne »
Marginalac, nadam se da će i ovo sa živcom ići na bolje isto kao što su ti i bolovi u kukovima nestali.
Možda ti baš trebaju fizikalne da ti smire upalu, npr. magnet i ultrazvuk, topla voda, a i lagane vježbe da ojačaju mišiće da sve skupa dobro drži. Bez jakih mišića to ne može dugoročni biti dobro, vidi Anitu.
Bude ti i fizijatar nakon pregleda mogao više reći i preporučiti dobre terapije.

Meni je danas 2 mjeseca od operacije. Duže sjedenje i kod mene izaziva nelagodu, a i neki oblik bolova, ne kao ranije, drugačije.
Ja mogu sjediti i 30 min, pa onda osjećam pritisak i nelagodu, a također mi jače trnu prsti nakon sjedenja ili dužeg stajanja odnosno opterećenja. Fizijatar kaže da imam problem sa hodanjem na peti, ja to nisam do sada isprobavao.

Od danas sam u toplicama, vježbanje mi ne predstavlja nikakav problem, 90% tih vježbi sam vježbao i prije operacije. Jedino su mi teže vježbe na trbuhu, ali ne za leđa već za ruke jer ih ne mogu baš dizati iznad glave kad ležim na trbuhu.
Vježbe su danas trajale 20min, to mi je prekratko. Ako ovako ostane, tražit ću da mi daju još neke teže vježbe.
Osim vježbi na suhom, dobio sam i hidrogimnastiku koja je bila prije nego što su mi je dodijelili (pa tek od sutra krećem) , te magnet, tako da imam kad se sve zbroji valjda ukupno malo više od 60 min u 24h. No zato plivam u bazenu, prsno, leđno, svakako, a leđno mi je najteže plivati i to mi nije omiljeni stil :(, nikad ga nisam volio. preplivao sam 10-tak puta amo tamo, ne znam koliko ima u jednom smjeru.
Ne koristim lift, već sve pješice, te sam tako kroz dan i uz plivanje prešao 7km po toplicama.
Evo toliko od mene za sada.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #206 : Siječanj 11, 2017, 09:18:28 prijepodne »
Vrhhy....samo si te tri terapije dobio? bazen,dvorana i magnet? Ne mogu vjerovati ako je to tako,ako sam dobro shvatila. To je totalno gubljenje vremena.
Po stepenicama ti ne preporučam hodati...rađe se spusti liftom i piči po ravnom...
Ja idem sutra fizijatrici i budem probala nažicati još jednu turu fizikalnih jer mi jaako pašu i pomažu. Kc je zakon...nek se toplice sakriju :P
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #207 : Siječanj 11, 2017, 11:14:47 prijepodne »
Dobro si shvatila, dobio sam samo tri terapije.
Nastavak ću napisati u drugoj temi.
« Zadnja izmjena: Siječanj 11, 2017, 13:13:38 poslijepodne vrhhy »
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #208 : Siječanj 11, 2017, 12:25:14 poslijepodne »
To je sramota,glavno da uzimaju pare izgleda. No nisam ni ja nekaj bolje prošla ali sam dobila dynatron to sam prosila,pa nekvu struju i to za koljeno kaj nema veze s kičmom i hidromasažu jednom tjedno.
Prvi put sam bolje prošla,ali sad koma nakon druge operacije.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #209 : Siječanj 11, 2017, 19:38:29 poslijepodne »
Meni su toplice vrhunska stvar i nikako gubitak vremena..sve na jednom mjestu i bazen dostupan bilo kad...ja sam.u pocetku isla liftom..a onda sam se radpitala i stepenice zasto ne..svaki dan nekoliko puta po 5-7 katova...super za jacanje muskulature..samo naravno pomalo i pazljivo..i da..plivanje nikako prsno!!!!samo i iskljucivo ledno

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #210 : Siječanj 12, 2017, 19:46:07 poslijepodne »
Toplice su mjesto gdje se covik posveti 100% sebi i meni su super stvar. Kad nema terapija imaš uvik bazen, koji je i najbolji za nas oporavak.

vrhhy

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 202
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #211 : Siječanj 12, 2017, 21:46:41 poslijepodne »
Mogu potvrditi Krešine riječi.
Dobro mi je u toplicama, dobra je hrana, dobar smještaj, sve je na jednom mjestu, rupe između terapija popunim sa plivanjem u velikom ili malom bazenu sa hidromasažom i toplom vodom, šetam ili odmaram.
Danas sam se više od 2h rekreirao skupa sa penzićima u toplom bazenu.
Ima ih jako puno i ako sam dobro polovio dosta ih je iz Dalmacije pa zimu provode ovdje u toplom bazenu. :)

Na redovnim vježbama u bazenu ima puno ljudi koji su operirali kralježnicu, nažalost puno ima i onih koji su 2. puta operirani.
Ovo je prilika da upoznam ljude, razmijenimo iskustva, meni je to zanimljivo.

Nažalost malo ljudi se registrira na forum i dijeli iskustva, pa ih ovim putem pozivam da se registriraju i podijele svoja iskustva, bilo loša ili još bolje ona dobra.
Lumboischialgia L4-L5 i. sin.
Extrusio disci L4-L5 I.sin

Interlaminectomija L4-L5 l.sin. et microdiscectomia f. 11/2016. u KBC Sestre Milosrdnice

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #212 : Siječanj 14, 2017, 04:40:38 prijepodne »
Priču o mojim toplicama vjerojatno ste svi čuli. Da se ne ponavljam, dodat ću samo da tu u Stuttgartu su takve toplice da je to mrak, vjerojatno je Čatež usporediv. Ima puno staraca, ali su tako velike da svi stanu svuda i ljudi su ipak nešto više OK pa se ne desi da 2 ogromne babe uđu u mali whirpool i čekaju cijeli dan da se uključi i nedaju nikom drugom pristup. Bazeni su od 18C do 36C, a svakih sat vremena dođe fizioterapeut koji odradi vježbe za opću populaciju koje su tak lagane, a opet osjetiš da si vježbao. S time da u određenim vremenima dođe i fizioterapeut za operirane, gdje je poseban manji bazen na 36C samo za izvođenje vježbi. Bio sam prekjučer, došao sam doma preporođen. Da je tako bilo 21 dan koje plaća HZZO, izašao bih rehabilitiran. Ulaznica košta 12 EUR, to je 90 kn, a ono čudo od Krapinskih je HZZO koštalo 260 kn na dan. Za što? Smještaj i onu mizeriju od hrane? Doduše, Stuttgart jest na mjestu gdje izvire prirodna mineralna voda pa je u tome prednost u odnosu na gradove u Hrvatskoj gdje tih opcija nema. Ali, ima u gradu i deset bazena za građanstvo sa tzv. "toplim danima", kada se bazeni ugriju na 30C jer ima puno ljudi koji ne mogu u hladnu vodu jer bi se utopili i zakočili.
Sutra idem opet da se "preporodim" prije putovanja u Bruxelles u ponedjeljak. Iako putujem najmodernijim i superbrzim vlakom ICE 3, koji ide 260 km/h, svejedno bi me moglo namučiti sjedenje, ali mogu hodati po vlaku.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #213 : Siječanj 14, 2017, 19:25:46 poslijepodne »
Te sve terapije u toplicama prekratko traju i još ih dobiješ na kapaljku. Ja sad sve uspoređujem sa ovim terapijama na koje sad hodam. Ja sam dva puta bila u toplicama Vž i samo jednu fizioterapeutkinju koja je vodila vježbe u bazenu mogu pohvaliti,koja je ispravljala ljude ako su krivo vježbali. Ok je za opuštanje,odmaranje i to,ali terapije su koma.

Bila danas prijateljica na komisiji za mirovinu i rekli joj da za mirovinu trebaju biti dva diska operirana i vjerojatno moraš još nekakvu bolest uz to imati. Uglavnom dobila je za prekvalifikaciju prijedlog i čak su joj produljili bolovanje. Ne zna.koliko to bude pisalo u rješenju.

Mene sad samo brine ovaj moj torakalni dio i već se pomalo bojim...joj nek.se stvarno nešto pomaknulo....poludim.

Uglavnom vježbam,puuno vježbam. Radim opet plank,ali ovaj put pravilno i nema bolova i evo...došla sam na 6 minuta  ;D
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #214 : Siječanj 14, 2017, 22:04:40 poslijepodne »
Anita svaka čast na vježbanju,drago mi je da ipak ima kvalitetne fizikalne terapije.vjerujem da sada djelimo isto mišljenje o toplicama.I baš mi je drago da se negdje posvete pacijentu,i da je pacijent zadovoljan.Svejedno se čuvaj.znaš i sama da se to preko noči može okrenut.Nemoj se naljutit ali ja mislim da je 6min.planka previše.Možda griješim,ali čuvaj se,pogotovo što torakalni dio lagano smeta. :-*
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Slabost stopala/lista, utrnulost stopala
« Odgovori #215 : Siječanj 20, 2017, 08:48:49 prijepodne »
Samo da javim što se tiče torakalnog dijela. Prvo, put me uništio jer su kasnili vlakovi. Naime, njemački vlakovi su točni u minutu, osim kad ne napada brdo snijega. Zakasnio mi je vlak za Frankfurt 3 min i nisam stigao na vlak za Bruxelles, onda sam morao čekati sat vremena vlak za Koln u kojem mi se strašno spavalo jer je već 200 tramala bilo u krvi. Da sam zaspao, završio bih u Amsterdamu. U Kolnu su mi rekli da su Thalys vlakovi privatni i nemaju suradnju sa Deutsche Bahnom i da ako hoću s njima moram kupiti novu kartu koja bi koštala 100 EUR, pa sam morao čekati u Kolnu 3 sata do novog vlaka za Bruxelles. U povratku nije bilo kašnjenja, ali sam morao iz hotela do 12, a onda čekati vlak na zimi (i po birtijama) do 16:25 do kada je kičma već bila u takvom stanju da ni 200 mg tramala nije djelovalo. U tri dana putovanja, popio sam 1 cijeli gram tramala. Dobro je da još nisam crko!

E sad, torakalni dio i mene zaje... Točno iznad operiranog dijela i to tako da moram disati, ne smijem se smijati niti kihati, da ni slučajno plakati, a boli jako. I sad je moguće da je narastao onaj tumor u Th8 ili je nekaj drugo, no iznad operiranog dijela mi je izbila grba tako da mislim da su zapravo taj tumorom zahvaćeni Th8 do Th10 izašli prosvjedovati i to me sad tak boli za poludjeti. Meni to funkcionira kao da imam dvije manje kičme. Naime, od Th-11-L2 je rigidno i nefunkcionalno, tako da se poravnavaju ovo gore i ono dole. Autonomni sustav za regulaciju topline mi je skroz otišel od oštećenja kičmene moždine. Lijeva ruka je hladna kao da sam mrtav. Kod izlaganja minimalnoj hladnoći, dobijem takav neurološki napad sa cvokotanjem zubima i jakim tremorom, a tome nema lijeka. Osim da sam stalno u bazenu na 36C i ne izlazim više van!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre