Autor Tema: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj  (Posjeta: 14748 )

0 Članova i 74 Gostiju pregledava ovu temu.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« : Ožujak 26, 2009, 19:09:12 poslijepodne »
Za informaciju, pred dva dana mi se vratio bolesnik koji je operiran endoskopski u Vinogradskoj sa kontrolnog pregleda i rekao mi kako mu je Neurokirurg žalosno kazao da su morali vratiti aparat natrag u Njemačku jer je bio posuđen, košta 1,5 milijun kuna a Ministarstvo nije našlo interesa da ga plati?!
Dakle ništa od endoskopije do daljnjeg... Ma nema veze imat ćemo MOST (ne u zubalu nego na Pelješcu) :-\ ;D :'(.

mel

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 21
    • Profil
Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj, za novine?
« Odgovori #1 : Ožujak 26, 2009, 19:51:18 poslijepodne »
pa ovo se može dešavati samo u našoj državi
btv. sanader ima blindirano vozilo, a nacija neka mu bude bolesna (ko će raditi za njega i vozilo.... a gdje s još i  satovi ...)
sorry al pročitavši ovo ostala sam zgrožena  >:(  >:(  >:(
sorry još jednom!
Nadam se da ću se jednog dana probuditi bez bolova!

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj, za novine?
« Odgovori #2 : Ožujak 26, 2009, 20:01:36 poslijepodne »
Očito su u Ministarstvu dobri matematičari! Zato nam i je tako kako je- pa se nema novaca u zdravstvu.
Koliko sam shvatio pacijenti koji su operirani laserski,ili barem većina njih, ne moraju prolaziti fizikalne terapije u toplicama. E sad, ako je ceh koji HZZO plaća toplicama za 3 tjedna rehabilitacije klasično operiranog pacijenta cca 8000 kuna i ako uzmemo da se godišnje obavi samo 100 laserskih operacija, takav aparat bi se isplatio za samo 2 godine. I ako tome dodamo trošak dužeg bolovanja klasično operiranog pacijenta koji podmiruje HZZO, isplatvost je neupitna u mnogo kraćem periodu. A da ne govorimo to koliko bi se time olakšao život tako operiranim pacijentima.

Zato, dragi moji uzmimo kredit 10-15 000 kuna pa pravac u Dubrovnik. Možda je to interes tog istog Ministarstva!?
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj, za novine?
« Odgovori #3 : Ožujak 26, 2009, 20:27:59 poslijepodne »
Nema političke volje za ništa osim za nečiji đep, mi u Dalmaciji kažemo takujin,primjećujete sličnost sa riječi tajkun. Svaka sličnost je slučajna. ;)

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #4 : Ožujak 26, 2009, 20:42:40 poslijepodne »
Odvojio sam ovo u posebnu temu. Josko, dobro si napisao. Nazalost zdravlje je cesto matematika. Zato i zabranjuju pusenje, a ne zato sto je stetno. Meni se ovo cini kao zgodna tema za novine.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #5 : Ožujak 26, 2009, 21:31:41 poslijepodne »
Ne znam koliko se ljudi operiralo u Dubrovniku. Vjerojatno se moglo za te novce kupiti nekoliko aparata za lasersku operaciju. Nemam ništa protiv operacija u Dubrovniku, zbog svih onih kojima se pomoglo. Ali ima dosta i onih koji su naslijedili još veće probleme poslije Dubrovnika i onda bili prisiljeni tražiti pomoć od domaćih liječnika da "krpaju situaciju".
Ne znam kako u Ministarstvu analiziraju isplativost nabavke nekog aparata, ali sudeći po ovom primjeru nije ni čudno da nam fali novaca u zdravstvu.
Bitno da znaju objasniti isplativost leasinga za službena vozila.
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

GSM

  • Gost
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #6 : Ožujak 26, 2009, 22:17:55 poslijepodne »
Ovo je sramota za drzavu, ali prave razloge ne znamo, i dok ne bude neko sluzbeno ocitovanje ne znam sta bi rekao.

Pada mi napamet i neka kombinacija da se KB "Sestre Milosrdnice" na ovaj nacin sprijecava da postane bolji centar (referentni?) za lijecenje kraljeznice...

Katarina A.

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 207
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #7 : Ožujak 26, 2009, 22:42:33 poslijepodne »
Strašno je to da su vratili aparat, koliko bi ljudima značilo da idu na taj zahvat a ne na klasičnu operaciju. I bez obzira što sam i sama mislila otići možda u Dubrovnik, ne znajući da ne rade ekstruzije nego samo protruzije, rađe bih otišla kod naših liječnika za koje znam da su dobro educirani iz prostog razloga što mi je sve to nekako s Dubrovnikom pod znakom upitnika...iako je moj prijatelj dobro prošao dolje, njegova supruga liječnica koja je bila s njim je rekla da se to radi tamo kao na traci, da se pacijent pogleda nekoliko minuta, a da su odluku o tipu operacije promijenili pet minuta pred zahvat.
I kad vidim da je prosjek vraćanja na posao nakon klasične operacije 3-6 mjeseci ne mogu shvatiti kako je sve to moguće, valjda sam prenaivna...
L5/S1 ekstruzija

tnp1970

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 22
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #8 : Ožujak 26, 2009, 23:04:33 poslijepodne »
E da to je ono o čemu sam ranije pisao, sve ono sto vrijedi otici ce iz zdravstvenog sistema a to ce se siguran sam desiti i s deckima iz vinogradske. Pa nisu valjda ludi da rade pod ovim uvjetima i za ovu placu. To su ljudi koji citav svoj zivot provode u kontinuiranoj edukaciji i nisu zasluzili ovo sto im se desava. Ako drzava nema milioncek za opremu imati ce netko drugi, pa onda tko si bude mogao priustiti dobiti ce uslugu a tko ne, pa jos uvijek postoje bolnice u kojima se operacije kralježnice dobro rade.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #9 : Ožujak 27, 2009, 17:10:07 poslijepodne »
GMS palac gore za pronicljivost!

GSM

  • Gost
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #10 : Travanj 06, 2009, 13:28:33 poslijepodne »
Cuo sam da su neki ljudi "ovih dana" operirani enodskopom u KB "Sestre Milosrdnice"... Ne znam da li je istina, ali se nadam.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #11 : Travanj 19, 2009, 20:50:04 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
E da to je ono o čemu sam ranije pisao, sve ono sto vrijedi otici ce iz zdravstvenog sistema a to ce se siguran sam desiti i s deckima iz vinogradske. Pa nisu valjda ludi da rade pod ovim uvjetima i za ovu placu. To su ljudi koji citav svoj zivot provode u kontinuiranoj edukaciji i nisu zasluzili ovo sto im se desava. Ako drzava nema milioncek za opremu imati ce netko drugi, pa onda tko si bude mogao priustiti dobiti ce uslugu a tko ne, pa jos uvijek postoje bolnice u kojima se operacije kralježnice dobro rade.
Tnp i za one koji nebudu imali love ostat će onaj dio operacije klasičnim rezom ,i mislim da ništa nije izgubljeno jer nekad se i tako radilo pa su se rješavali problemi mislim da svak svog konja hvali.Eto gledam koja je razlika klasične i laparaskopske operacije žući po meni nikakav osim to što imaš manje punata ili ti šavova a isto boli isto nesmiješ odmah raditi ništa dizati a ujedno moraš i vodit računa o prehrani kažem samo je po meni razlika malo bržeg oporavka ;)

GSM

  • Gost
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #12 : Travanj 20, 2009, 00:01:32 prijepodne »
mislim da nikako nije za usporedjivati zahvate na kraljeznici i zuci...uz duzno postovanje svima oboljelima na zuc, mislim da je kraljeznica ipak jedan kompleksniji problem.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #13 : Travanj 20, 2009, 09:41:32 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
mislim da nikako nije za usporedjivati zahvate na kraljeznici i zuci...uz duzno postovanje svima oboljelima na zuc, mislim da je kraljeznica ipak jedan kompleksniji problem.
GSM naravno da nije ,,možda smo se krivo razumjeli,kralješnica je puno kopliciraniji zahvat samo sam htio reći da pravila operirajući žuć ili kralješnicu su ista za kralješnicu postoje pravila da se nakon operacije a i poslije rehabilitacije nesmije pretjerano ništa fizički raditi te se treba čuvati,a što se tiče žući isto tako bez obzira što je izvadu problemi se mogu vratiti ako se nepazi na prehranu tj,jedno i drugo je ono što ja uvjek tvrdim nerješiv problem po meni zalječenje a ne riješenje problema da bi čovjek mogao sebi reči eto sad sam rješio problem ;)

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #14 : Travanj 21, 2009, 21:16:26 poslijepodne »
Koji su to "neki" bolesnici i odakle informacija. Znači li to da su u pitanju donatori?! Već mjesec dana  nisam dobila povratne inform iz  Vinogradske tako da sam obustavila slanje dok ne vidim u čemu je stvar?! Malo mi je sve to ispalo neozbiljno.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #15 : Travanj 21, 2009, 21:44:45 poslijepodne »
A možda su došli do spoznaje da to nije najbolje riješenje za nas pacjente ;D ;)

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #16 : Travanj 22, 2009, 09:40:59 prijepodne »
Na žalost endoskopija se više ne radi kod nas jer je Endoskopski stup bio na posudbi.


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
A možda su došli do spoznaje da to nije najbolje riješenje za nas pacjente ;D ;)

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Do daljnjeg ništa od endoskopije u Vinogradskoj
« Odgovori #17 : Travanj 22, 2009, 11:11:24 prijepodne »
Neuro jako mi je žao što se Endoskopija ne radi više kod vas s ovim činom se ukazuje koliko nam je jako zdravstvo i koliko se u njega ulaže žalosno je to sve ,žao mi je što moram reći al dobro da i vas doktore nisu posudili strašnoo,pa zar nevidi gosp-Milinović gdje ovo sve vodi,il se pravi lud pa možda on misli radit na Endoskopskom aparatu.Eto što da kažem ,bio pobornik operacije ili ne žao mi je što su doktorima koji su se taman privikli na jednu vrstu posla oduzeli aparat te ih unazadili ,i poslije če mo se svi čuditi zašto nijedan doktor nema volje za rad  sa pacjentima. ??? ???

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre