Autor Tema: Nikica Jelavić operiran!  (Posjeta: 3202 )

0 Članova i 1008 Gostiju pregledava ovu temu.

GSM

  • Gost
Nikica Jelavić operiran!
« : Prosinac 30, 2009, 18:57:39 poslijepodne »
Naravno govorim o nogometašu!

Operirao vratnu kralješnicu prije nekoliko dana kod dr. Vukića na Rebru.

Dobro je znati da i ljudi i s novcem, vezama i svim ostalim silama imaju povjerenje u nase doktore.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Nikica Jelavić operiran!
« Odgovori #1 : Siječanj 05, 2010, 00:14:57 prijepodne »
Lijepo je to sto postoji povjerenje i to po meni nije toliko upitno.
Vise me zanima koliko je kod nas dostupna najnovija svijetska tehnologija i koliko su lijecnici iskusni u svemu tome.
Ne kazem da nemaju dobre metode vec postoje li bolje koje se novcem mogu kupiti.
Pored toga postoje li neke posebne metode oporavka ako je potrebno proci neku vrstu rehabilitacije tj. postoje li u inozemstvu ljudi koji imaju puno vise iskustva u vrhunskoj rehabilitaciji.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Nikica Jelavić operiran!
« Odgovori #2 : Siječanj 05, 2010, 10:30:55 prijepodne »
Ako neurokirurg nije iskusan i usavršen u svom poslu, ni vrhunska tehnologija mu neče puno pomoći. A kvalitetnu rehabilitaciju kod nas očito imaju samo vrhunski sportaši, znači sve ovisi o tome koliko se plati

GSM

  • Gost
Odg: Nikica Jelavić operiran!
« Odgovori #3 : Siječanj 05, 2010, 19:21:44 poslijepodne »
Gledajte, tehnologije jeste dostupna sto se odredjenih stvari tice. Recimo METRx i laserski uredjaj, RF uredjaj (gdje ga ima), stimulatori ledjne mozdine i slicno (ne znam vise ni sto sve postoji).

Po meni je jako jako zalosno sto, CINI MI SE, niti jedna drzavna ustanova vise nema punokrvni endoskopski uređaj za endoskopski asistiranu spinalnu neurokirurgiju. METRx-om kao sto je vise puta ponovoljeno se moze napraviti puno toga, ali citaju razne clanke jednostavno cini mi se prezalosno sto se nije imalo sluha da se jedan takav uređaj kupi i ostane na raspolaganju doktorima, kako bismo svi "profitirali".

Sto se iskustva doktora tice, mislim da ono i nije toliko presudno... Kod nas radi nekoliko vrhunskih doktora, sto se tice recimo minimalno-invazivne kirurgije svi su oni u nekim pocecima, tek su odradili edukacije i iskustvo se nekako mora steci. Ono se ne moze steci na zivotinjama i mrtvim tijelima, vec iskljucivo u radu s pravim covjekom. Tako da, mislim da je puno bitnije gdje su bili na edukaciji, i u kojoj su mjeri svladali odredjene tehnike. Postupnim opreznom radom doci ce i do iskustva. Ne zaboravite, svi najpoznatiji svjetski spinalni kirurzi su nekako morali poceti, a u svojim pocecima nisu imali potrebno iskustvo!

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Nikica Jelavić operiran!
« Odgovori #4 : Siječanj 05, 2010, 20:12:55 poslijepodne »
Meni sad pojedini lječnici na upit gdje sam se operirao čudno gledaju,te me pitaju da im pojasnim metodu minimalno ivazivne(Metrix),morat ću našeg neura zamolit da ih malo educira naravno uz naplatu edukacije :D,jer u jednoj državi, a u istoj struci malo mi je čudno da to neznaju, te da me gledaju tako čudno ::)
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Gledajte, tehnologije jeste dostupna sto se odredjenih stvari tice. Recimo METRx i laserski uredjaj, RF uredjaj (gdje ga ima), stimulatori ledjne mozdine i slicno (ne znam vise ni sto sve postoji).

Po meni je jako jako zalosno sto, CINI MI SE, niti jedna drzavna ustanova vise nema punokrvni endoskopski uređaj za endoskopski asistiranu spinalnu neurokirurgiju. METRx-om kao sto je vise puta ponovoljeno se moze napraviti puno toga, ali citaju razne clanke jednostavno cini mi se prezalosno sto se nije imalo sluha da se jedan takav uređaj kupi i ostane na raspolaganju doktorima, kako bismo svi "profitirali".

Sto se iskustva doktora tice, mislim da ono i nije toliko presudno... Kod nas radi nekoliko vrhunskih doktora, sto se tice recimo minimalno-invazivne kirurgije svi su oni u nekim pocecima, tek su odradili edukacije i iskustvo se nekako mora steci. Ono se ne moze steci na zivotinjama i mrtvim tijelima, vec iskljucivo u radu s pravim covjekom. Tako da, mislim da je puno bitnije gdje su bili na edukaciji, i u kojoj su mjeri svladali odredjene tehnike. Postupnim opreznom radom doci ce i do iskustva. Ne zaboravite, svi najpoznatiji svjetski spinalni kirurzi su nekako morali poceti, a u svojim pocecima nisu imali potrebno iskustvo!

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre