Autor Tema: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu  (Posjeta: 46545 )

0 Članova i 109 Gostiju pregledava ovu temu.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #108 : Prosinac 16, 2009, 21:22:41 poslijepodne »
Ako  je tako onda san ja Vragec :)
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

korman

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
    • Email
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #109 : Prosinac 17, 2009, 17:42:53 poslijepodne »
Denise
i ja se pridružujem svima koji su ti zaželjeli dobrodošlicu a sada se sjeti štapa i ostalih pomagala  ;)
2002 pad i pukla trtica
bolovi od 2003
26.3.2008.interlaminenktomija L4-L5
06.05.2009. C4-C7 microdiscetomia
16.11.2009 lumboishialgija opet,teško oštećenje živcaL5-S1
traženje pomoći dalje

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #110 : Prosinac 17, 2009, 17:46:28 poslijepodne »
Korman hvala na lipim željama nadam se da će mi štake bit prošlost kao i razne infuzije,vrieme će pokazat

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #111 : Prosinac 18, 2009, 17:31:18 poslijepodne »
Evo ljudi mojoi danas sam vadio punte(šavove) te mi je dr izvadila al jedan dio je malo osto otvoren,jer se ista bojala da nebi do ponedjeljka oni totalno srasli u koži pa da nebih morao onda ići na kirurgiju u slučaju ako bi mi pukli,eto nadam se da će ova slika pojasnit svim novim članovima kako izgleda rana poslije operacije,jer nije to tako strašno kako se radu klasićne vrste operacija,
Nadam se da sa ovim slikama ne kršim pravila foruma,akom smatrate da nisu primjenjene ja ću ih izbrisati ;)

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #112 : Prosinac 18, 2009, 18:15:38 poslijepodne »
Koliko je tu bilo šavova? Djeluje mi mali rez.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #113 : Prosinac 18, 2009, 20:58:55 poslijepodne »
Mile 2 šava sitnica kad bi ih zbraja po tjelu bilo bi ih više  :D ;)

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #114 : Prosinac 18, 2009, 22:14:11 poslijepodne »
Tako je i moj izgledao u početku. Mali, mali... Sada se nakon tri godine jedva vidi... Čestitke doktoru!
2006. interlaminectomia L4-L5

GSM

  • Gost
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #115 : Prosinac 19, 2009, 12:30:17 poslijepodne »
Dobra stvar je taj METRx

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #116 : Prosinac 19, 2009, 13:00:35 poslijepodne »
Ma GSM ja imam osjećaj da mi je gora bila operacija žući nego kralješnice,eto samo malo duži oporavak al što se mora mora se :)

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #117 : Prosinac 19, 2009, 15:31:21 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ma GSM ja imam osjećaj da mi je gora bila operacija žući nego kralješnice,eto samo malo duži oporavak al što se mora mora se :)

Pa i ja sam se puno gore osjećala poslije operacije slijepog crijeva, nego poslije operacije kralježnice... I zbog anstezije i zbog oporavka poslije...
2006. interlaminectomia L4-L5

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #118 : Prosinac 19, 2009, 18:45:27 poslijepodne »
Renata meni jedino težak ovaj oporavak na to se nisam spremio,jer fali mi zraka želim se razgibati a kratki izslasci su mi nedovoljni ???

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #119 : Prosinac 19, 2009, 23:16:52 poslijepodne »
ja sam imao klasičnu  i 8 konaca,dakle otprilike 4 puta duži rez od ovoga...
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #120 : Prosinac 20, 2009, 15:44:51 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Renata meni jedino težak ovaj oporavak na to se nisam spremio,jer fali mi zraka želim se razgibati a kratki izslasci su mi nedovoljni ???

da, koliko sam shvatila ti si u zgradi na nekom višem katu, pa je problem sa stepenicama... ja srećom živim u kući, pa sam lagano šetala po dvorištu... kad ćeš smatrati da si dovoljno jak, spusti se polako stepenicama (ako nemaš lifta), pa šeći po vani ali predlažem u pratnji... šetnja puno znači... i mene sad dok me jako boli radije odem u šetnju nego da ležim, lakše mi je...
2006. interlaminectomia L4-L5

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #121 : Prosinac 20, 2009, 16:39:51 poslijepodne »
renata da slažem se ako cijeli dan ležim onda baš osjećam težinu u leđima boli prilikom ležanja nema,al nemam snage,zato prakticiram uz pojas spustiti se ispred zgrade t nekih 30 minuta lagano uz odmor šetati naravno kad se vratim osječam grćenje mišiča znači nema boli usred kralješnice več pored u predjelu leđne muskulature.Eto sve to prepisujem i hladnoći ,jer me jutros vidio jdan poznanik što je davno operirao kralješnicu t reko da nisam normalan što idem van po hladnoći,eto ja samo sljedim upute svog neura koji je reko 2 put dnevno,a nevidim da bi se moglo dogodit nešto krivo ako se dobro obućem utoplim stavim pojas i prošetam tih 30 minuta lagano

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #122 : Prosinac 20, 2009, 16:56:23 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
renata da slažem se ako cijeli dan ležim onda baš osjećam težinu u leđima boli prilikom ležanja nema,al nemam snage,zato prakticiram uz pojas spustiti se ispred zgrade t nekih 30 minuta lagano uz odmor šetati naravno kad se vratim osječam grćenje mišiča znači nema boli usred kralješnice več pored u predjelu leđne muskulature.Eto sve to prepisujem i hladnoći ,jer me jutros vidio jdan poznanik što je davno operirao kralješnicu t reko da nisam normalan što idem van po hladnoći,eto ja samo sljedim upute svog neura koji je reko 2 put dnevno,a nevidim da bi se moglo dogodit nešto krivo ako se dobro obućem utoplim stavim pojas i prošetam tih 30 minuta lagano

meni je sasvim o.k. da šećeš unatoč hladnoći... dobro se obuci da ne daj Bože kihneš (barem meni nije bilo jednostavno kod kihanja) i pazi da ne padneš zbog leda i to je to... Što se tiče grčenja mišića, pronašla na netu ovo: "Prije ili kasnije, nakon svake jače mišićne aktivnosti, pojavljuju se bolovi... Grčenje mišića je prirodni obrambeni mehanizam tijela, do kojeg dolazi nakon pretjerane mišićne aktivnosti...". Tako da ja kao laik smatram da to nije strašno što te mišići bole. Ipak si bio na operaciji, po leđima je rezano i u njima "prčkano" (ispričavam se Neuru na izrazima) i sada opet razgibavaš te mišiće i to je to. Neka me netko stručniji ispravi ako sam u krivu.
2006. interlaminectomia L4-L5

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #123 : Prosinac 20, 2009, 17:13:57 poslijepodne »
Ma slobodno hodaj do mile volje.
Bolje bi bilo da ponoviš pet puta šetnje od po 15 min.Ja sam nakon mjesec dana mogao prehodati sat vremena u komadu (od Voštarnice do Dikla ,za Denisa).Naravno laganog hoda.A i kihanje mislim da nije problem ako je operacija uspjela.Hladnoća je isto zanemariva.Čak je bolje sada šetat jer je zrak čist i brže se hoda.
I naravno radi  postoperativne vježbe.Rehabilitacija kreće istog dana kad si se probudio iz anestezije.Polako ali svaki dan diži kondiciju.
Kao što jedan mudar čovjek reče: "Pokretom do zdravlja".
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #124 : Prosinac 20, 2009, 17:20:13 poslijepodne »
Ma to to sam predpostavljo  čak sam htio pitati neura, al neda mi se čovjeka gnjavit za svaku sitnicu,velik je uspjeh što mogu ležati bez bolova a ranije nisam mogo, a što se tiće ovog prepustit ću vremenu pa tek ima da je prošlo par dana.Znaš Renata eto želim samo ispoštivati pravila doktora, da nebih zbog svojih gluposti napravio  nešto krivo pa me zato zanima svaki detalj ;)

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Zahvala svim članovima i doktorima na forumu
« Odgovori #125 : Prosinac 20, 2009, 17:25:25 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ma slobodno hodaj do mile volje.
Bolje bi bilo da ponoviš pet puta šetnje od po 15 min.Ja sam nakon mjesec dana mogao prehodati sat vremena u komadu (od Voštarnice do Dikla ,za Denisa).Naravno laganog hoda.A i kihanje mislim da nije problem ako je operacija uspjela.Hladnoća je isto zanemariva.Čak je bolje sada šetat jer je zrak čist i brže se hoda.
I naravno radi  postoperativne vježbe.Rehabilitacija kreće istog dana kad si se probudio iz anestezije.Polako ali svaki dan diži kondiciju.
Kao što jedan mudar čovjek reče: "Pokretom do zdravlja".
Uriel ma ja bi ponovio više puta al ipak je 4 kat ,što s tiče kihanja nemam problema ne smeta mi,jedino kažem ako malo više budem van neznam možda je sad više strah pa se mišići grću,il je hladnoća sve u svemu bitno da ne boli ;)

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre