Autor Tema: vratna kralježnica - Bozena  (Posjeta: 12257 )

0 Članova i 336 Gostiju pregledava ovu temu.

bozena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
vratna kralježnica - Bozena
« : Kolovoz 13, 2010, 17:02:51 poslijepodne »
Imam 44 godina i sve je počelo smetnjama vida u jednom oku i trnjenjem ruke, i onda....okulist, neurolog, fizijatar, neurokirurg... I evo dijagnoze cervicobachiale lat. dex-Spondylosis et uncarhriosis C3-C7, Stennosis canalis spinalis C3-C7 ;Myekopathia cervicalis i naravno prijedlog je operacija koja kako mi je objašnjeno ide u dvije etape.  :(Dakle već dvije godine kontroliram stanje i odugovlačim jer srećom nemam bolova, a vid se stabilizirao (na kraju to možda nije od kralježnice, ali nije stvar ni u oku ?). Sada sam u fazi potrage za još nekim mišljenjem i nadom koja se svakodnevno topi da nemoram pod nož. A ako već moram koga preporučate?  ???

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: vratna kralježnica - Bozena
« Odgovori #1 : Kolovoz 14, 2010, 14:31:52 poslijepodne »
Kod cervikalne mijelopatije bolova nema, tu i je zamka i opasnost.
Preporučam prof Vukića na Rebru ili u Vinogradskoj Neura s Foruma.

bozena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Odg: vratna kralježnica - Bozena
« Odgovori #2 : Kolovoz 15, 2010, 12:29:32 poslijepodne »
Hvala puno. Pitanje: Draškovićeva - kakvo je stanje tamo oni su RH referentni centar? I koliko traje taj postoperativni oporavak u bolnici i poslije u toplicama, i koje su toplice najbolje za ovu vrstu oporavka? Mora se i raditi :D

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: vratna kralježnica - Bozena
« Odgovori #3 : Kolovoz 16, 2010, 19:19:02 poslijepodne »
Oporavak je 3-6 mj zaviosno o profesije. Toplice, zavisi gdje živite, koja ste Županija. Varaždinske, Krapinske, Daruvarske

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: vratna kralježnica - Bozena
« Odgovori #4 : Kolovoz 17, 2010, 07:54:48 prijepodne »
Također preporuka za ova dva liječnika koja je kokolino spomenula. Ja sam operirala vratnu kr. prije 4 mj. i još imam bolove,  ne ide oporavak tako brzo kako si ti (a i ja ) zamislila.
« Zadnja izmjena: Prosinac 22, 2010, 10:22:26 prijepodne madagaskar »

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: vratna kralježnica - Bozena
« Odgovori #5 : Kolovoz 17, 2010, 16:25:24 poslijepodne »
Nerealno je očekivati da vas operacija u potpunosti riješi tegoba. Trnjenje i bolovi će biti manji, pokretljivost bolja (jasno nakon nekoliko mjeseci) ali vi i dalje morate izbjegavati rizične situacije (nošenje i dizanje tereta isl) a tegobe će, doduše manje, povremeno biti.

bozena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Odg: vratna kralježnica - Bozena
« Odgovori #6 : Kolovoz 17, 2010, 22:24:46 poslijepodne »
Županija je Zadarska, mora koliko hoćeš a toplica nema pa ću morati prema unutrašnjosti. A plivanje poslije?
Madagaskar, znaš što je ludo mene fakat ništa ne boli i da nije bilo tog s okom ja nikad ne bi vidjela MR. A uz to nemam ni problema s pokretljivosti, pa mi ta operacija i bol koja slijedi još gore zvuči. A svi me do sada uvjeravaju da moram ići na operaciju. U 9-tom ću na Rebro na pregled to mi je zadnja nada da će netko reći čarobne riječi da ne trba operirati.  ;)

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: vratna kralježnica - Bozena
« Odgovori #7 : Kolovoz 18, 2010, 08:08:47 prijepodne »
I ja ti želim da ipak ne moraš na operaciju. Meni pokretljivost nije ni bila problem prije operacije, nego jaka bol, ali dosta bolova je ostalo nakon operacije. Samo nemoj u Zadru ići kod nikoga, nema tamo stručnjaka za vratnu kralježnicu. I svakako provjeri štitnjaču.

bozena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Odg: vratna kralježnica - Bozena
« Odgovori #8 : Kolovoz 18, 2010, 12:43:27 poslijepodne »
Hvala svima na informacijama. Javim se. P.s. Zadrani me ne žele ni taknuti nego su me odmah uputili u Zg

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: vratna kralježnica - Bozena
« Odgovori #9 : Kolovoz 18, 2010, 17:36:34 poslijepodne »
Ni sa stacionarnom rehabilitacijom ne žurite. Ako vam neurokirurg ne preporuči nemojte ni ići.

bozena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Odg: vratna kralježnica - Bozena
« Odgovori #10 : Kolovoz 18, 2010, 22:51:10 poslijepodne »
Hvala na savjetima. Ma nigdje ni ne žurim, ni na operaciju ni na oporavak.  ;)Ima li tko ideju kako sada popraviti stanje - fizikalna je "bezveze" na način na koji sada to rade: 10-15 terapija ultrazvukom i ako kažeš da te ne boli ništa ne žele te ni vidjeti. Neurolog i neurokirurg rekli plivati samo lagano leđno i ne pretjerivati. Ima li tko iskustva kako ojačati vratne mišiće i spremiti se što je moguće bolje ako bude trebala operacija? Osobno mi je akupunktura jako draga - ali ovdje ne znam kako funkcionira. Ima li netko iskustva? I mi imamo Ninsko blatko koje čini čuda u nekim terapijama  - može i na uputnicu. Ali nitko o tome ne priča kada su problemi s vratnom kralježnicom - sve ostalo da, ali vratna kao da je tabu tema. Tako da mi informacija itekako fali a nažalost kao da sam u čarobnom krugu neznanja. A vama svima još jednom hvala na informacijama velika ste pomoć sada  :-* :-* :-*

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: vratna kralježnica - Bozena
« Odgovori #11 : Kolovoz 19, 2010, 17:09:27 poslijepodne »
Vježbe za snaženje vratne muskulature i ramenog obruča dobiti će te u svakoj ambulantni za fizikalnu terapiju. Ako ste bili na terapiji trebali ste ih dobiti. UZ nije metoda medicine utemeljene na dokazima. Postoje i druge potvrđene metode trakcija, manuelna med,TENS, silazna galvanizacija,laser,magnetoterapija itd..

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: vratna kralježnica - Bozena
« Odgovori #12 : Kolovoz 23, 2010, 13:11:28 poslijepodne »
  evo malo
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

bozena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Odg: vratna kralježnica - Bozena
« Odgovori #13 : Kolovoz 31, 2010, 21:29:08 poslijepodne »
Dragi moji,

evo me opet. Imam ovakav rezultat 2:2 - dva za operaciju dva protiv u ovom trenutku. Ja sam stala na stranu onih protiv i čekam prve ozbiljne simptome jer su isključili povezanost vratne s okom  :) A sada idem opet na fizikalnu jer imam i taloženje u ramenu pa me boli rame, ali i to nema veze s vratnom kažu. I učim o vratnoj kralježnici jer vidim da sam laik prema vama  ;D

norik

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Odg: vratna kralježnica -
« Odgovori #14 : Prosinac 21, 2010, 17:48:43 poslijepodne »
bog svima!novi sam tu i molio bih nekog stucnog da mi malo pojasni moje nalaze.inace imam 29 godina.RTG vratne kr. je pokazao:standardni cervikogrami pokazuju uredan stav i dobi primjerenu kostanu strukturu.korpusi kraljezaka jednolikih su visina,a intervertebralni prostori C5-C6 I C6-C7 su uzi.kontinuirana straznja interkorporalna linija.incipijentne osteoartrotske promjene malih zglobova.parcijalno premostenje sulkusa arterije vertebralis.redukcija gibljivosti din segmenata C5-C6 I C6-C7 u ante i retofleksiji no bez znakova instabiliteta.                                                                                                                                           dali je sve to uzrok mojim glavoboljama i trncima u glavi i rukama,posebno lijevoj?inace to je vise kao pritisak,tezina u glavi.   

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: vratna kralježnica -
« Odgovori #15 : Prosinac 22, 2010, 08:13:42 prijepodne »
Obzirom na godine dijagnoza bi bila nasljedno potencirana degenerativno izmijenjena kralježnica . LIjek je vježbanje. Glavobolje i bolovi u vratu mogu se liječiti RF denervacijama srtrotički promijenjenih malih zglobova ili selektivnim infiltracijama. To ima 30 % populacije.


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
bog svima!novi sam tu i molio bih nekog stucnog da mi malo pojasni moje nalaze.inace imam 29 godina.RTG vratne kr. je pokazao:standardni cervikogrami pokazuju uredan stav i dobi primjerenu kostanu strukturu.korpusi kraljezaka jednolikih su visina,a intervertebralni prostori C5-C6 I C6-C7 su uzi.kontinuirana straznja interkorporalna linija.incipijentne osteoartrotske promjene malih zglobova.parcijalno premostenje sulkusa arterije vertebralis.redukcija gibljivosti din segmenata C5-C6 I C6-C7 u ante i retofleksiji no bez znakova instabiliteta.                                                                                                                                           dali je sve to uzrok mojim glavoboljama i trncima u glavi i rukama,posebno lijevoj?inace to je vise kao pritisak,tezina u glavi.   

norik

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Odg: vratna kralježnica - Bozena
« Odgovori #16 : Prosinac 22, 2010, 15:25:20 poslijepodne »
znaci,nista kriticno?osjecaj u vratu i u glavi je dosta neugodan pa ponekad ometa normalno funkcioniranje.neurolog me jos uputio na EEG i MR mozga.dali bi mi mozda tretman kod kiroprakticara pomogao otkloniti tu bol i zategnutost?unaprijed hvala.

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre