Autor Tema: desna noga se opet buni  (Posjeta: 19144 )

0 Članova i 90 Gostiju pregledava ovu temu.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
desna noga se opet buni
« : Svibanj 10, 2011, 15:48:10 poslijepodne »
Pozdrav svim mojim dragim križoboljcima.Evo prošlo skoro 8 mjeseci,da vas ukratko podsjetim,14.09.2010.interlaminectomia L5-S1 desno i ablacija diska.Osim nekih manjih problema nije se ništa posebno događalo do sad.U siječnju sam napravila kontrolnu MR koja je pokazala ožiljne promjene.Imam još i bulging L4/L5.Da prijeđem na stvar,desna noga mi je još uvijek u području tibialisa ukočena i na dodir točno mogu naći mjesto gdje me najviše boljelo.Unazad jedno 5 dana mi je počela noga opet trnuti,najviše u stopalu i ukočio mi se gležanj,a osjećam i povremeno bockanje na desnoj strani leđa.Lijepo vas molim ako je netko od vas imao sličnih iskustava da podijeli sa mnom jer me ponovo lagano lovi panika da se sve opet ne ponovi.Ne boli me zasad ništa,inače vježbam,hodam i jednom tjedno odem na plivanje.E sad,dal sam nešto istegnula,dal je ostao kakav edem od prije,dal je cirkulacija u pitanju,nedostatak vitamina il nešto drugo nemam pojma,pa molim za vašu pomoć.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #1 : Svibanj 10, 2011, 18:19:51 poslijepodne »
Za početak možda EMNG.
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #2 : Svibanj 10, 2011, 20:18:28 poslijepodne »
A možda.Ne bi htjela odmah k doktorima skakat da i meni ne veli još neko da psihijatra posjetim ;) Ma šalim se,budem naravno ako bude trebalo.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #3 : Svibanj 11, 2011, 13:43:16 poslijepodne »
Ajd da probam ovako pitat.Dal da i dalje odlazim na plivanje itd.il da sad malo pazim,dal da stavljam TENS?Sad sam ga stavljala par dana,al mi se nekako čini da sam samo to sve još više "razdrndala".Uzimam i B complex.
E da,i ne mogu se sjetit sad dal mi treba preporuka specijalista za EMNG il mi samo doktorica napiše uputnicu?Bila sam zadnji put prije dvije godine,pa se ne sjećam više,a i nisam mogla stisnut mišiće kolko je trebalo,pa i nalaz baš nije bio precizan.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #4 : Svibanj 11, 2011, 14:37:56 poslijepodne »
Treba ti preporuka specijaliste.Bazen ti neće naškoditi ako ga koristiš za opuštanje, dakle ne veliko plivanje s nekim jačim pokretima, čisto za uživanje i rasterećenje. Poslije svakog pretjerivanja mirovanje dobro dođe. TENS ti neće naškoditi ako ga staviš kako treba i umjereno. Dakle, aktivna elektroda na bolno mjesto a druga na suprotnu stranu. Jačina da ti je ugodno. Svakako bih bilo dobro da pogledaš stopalo, u Apolonije ili na nekom drugom mjestu gdje staneš na onu ploču pa ti računalo skenira. Svakako dobri ulošci značajno pomognu pri hodanju i rasterećenju kralježnice. A u Peka su došle nove Skechers Shape Ups patike, kao i u Shoe.be-do-a, a imaš i online:
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Kad u njima hodaš, smanjiš bolove i udare na kralježnicu. Samo se treba pridržavati pravila, prvi tjedan ih nositi samo po pola sata ili kako već kažu u dućanu.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

I jeftinije su od MBT-ica.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #5 : Svibanj 12, 2011, 12:34:44 poslijepodne »
Hvala Teo na iscrpnom odgovoru.Nemam trenutno za nikakve nove tenisice,nosim stare Nikeice za sad.A kolko bi koštao taj pregled stopala?
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #6 : Svibanj 12, 2011, 13:23:29 poslijepodne »
Isto tako nije mi jasno što se sad odjedamput moglo dogodit,točno imam osjećaj ko da mi je neko oko gležnja stavio uteg plus ti trnci u stoplau,a jučer me i u križima bockalo s desne strane..Nisam ništa teško dizala,nisam pretjerivala sa sjedenjem,na svoju veliku žalost ne radim itd.Jedino što sam prošli tjedan naglo okrenula vrat,pa mi se bio zakočio,al ne znam kakve bi to veze imalo.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #7 : Svibanj 12, 2011, 14:58:48 poslijepodne »
Jel to to za stopala?http://www.bauerfeind.hr/html/hr/novosti1/147-besplatna-izmjera-body-tronicom.html
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #8 : Svibanj 12, 2011, 15:03:47 poslijepodne »
Pregled stopala je u tim dućanima besplatan. Postoji ploča (staklena ili pak od drugog materijaka osjetljivog na dodir poput touch mobitela) na koju staneš, i na ekranu ili monitoru, se lijepo u bojama vidi kako staješ, odnosno kojim djelovima stopala radiš pritisak, pa se prema tome i odredi kakav ti treba uložak.

Što se tiče toga, što si krivo napravila, to ej teško pitanje, jer je možda bila dovoljna sekunda nekog pritiska na nerv, pa da se on aktivira.
Zapamti, da se bol kao osjećaj, ureže u korteks (u mozgu), još dugo ankon što nas prestane boljesti. stoga je osjećaj bolnosti često subjektivan, odnosno i kad nas ne boli, treba vremena da mozag to izbriše...
Pokušaj za sad neko vrijeme ne sjediti uopće, šetaj, enmoj stajati an mjestu, već prebacuj težinu s noge na nogu, i nastoj se umjesto sjedenja, odmarati ležeći...
Probaj ležeći, zatezati stopala prema sebi, pa prema naprijed....
Ležeći s pruženim rukama niz tijelo probaj opet uvučenog stomaka potiskivati leđima pod....
Možda uvečer poneki normabel, od 2 mg, samo za opuštanje muskulature...
I vjeruj u sebe i u bolje, to pomaže...
:)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #9 : Svibanj 12, 2011, 15:05:11 poslijepodne »
Da ovako izgleda to skeniranje, ali ako si u Zagrebu, onda bih više volio da odeš do Apolonie.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #10 : Svibanj 12, 2011, 15:06:14 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #11 : Svibanj 12, 2011, 15:07:03 poslijepodne »
Evo ti kako to izgleda....

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #12 : Svibanj 12, 2011, 16:06:12 poslijepodne »
Nažalost nisam u Zagrebu,a i trenutno mi je malo problem otići.Ovaj pregled je tu u Varaždinu u sportskom centru iduću srijedu,pa budem barem probala otići na to.Ma ja i inače jako malo sjedim,uglavnom se šetkaram  :),al svaki savjet je dobrodošao.Ja nikakvu pomoć ne odbijam  :) Bilo bi mi drago kad bi mi se javio i netko kome se slično nešto dogodilo,al da je prošlo na kraju da me malo utješi  :)
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #13 : Svibanj 12, 2011, 16:37:01 poslijepodne »
Evo, opet je kod tebe u Varaždinu

Srijeda 18.05.2011. od 10.00 - 12.00 h pa opet od 16.00 - 20.00 h

U TTS Sportskom centru. :)  :) :) :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #14 : Svibanj 12, 2011, 17:35:50 poslijepodne »
E,pa da,to sam ti htjela poslat.Valjda sam poslala krivi link  :)
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #15 : Svibanj 19, 2011, 12:54:36 poslijepodne »
Evo bila na pregledu stopala.Dobra je to stvar,a i žena je stvarno stručna,sve ti objasni.Uglavnom ne vidi se nikakva upala,stopala su mi malo spuštena i ne "koristim" baš stopalo kako bi trebala.Preporučili su mi je uloške koji bi mi trebali,uglavnom ja za sada zadovoljna :),a dalje ćemo vidjeti kako će se situacija razvijat.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #16 : Svibanj 19, 2011, 13:51:43 poslijepodne »
 :) :) :) ajde, baš mi je drago da si zadovoljna. Eto vidiš da su ti sve objasnili. I ja hodam kako ne treba. Pa ću uzeti uloške, čim doću u prodaju, jer to je veliak stvar i za noge i za kralježnicu.
Za sada sam kupio te skechers shape-ups tenisice, i spasile su me! Čak su mi i hod ispravile, posturu popravile. Ma prava revolucija hodanja. Nadam se da će i kod tebe bit bolje, napravila si prvi korak, krenula si radit sve što je do tebe. Samo naprijed.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #17 : Svibanj 19, 2011, 16:39:48 poslijepodne »
Pošto stvarno nemam love za nove tenisice ovi ulošci će biti super jer se rade individualno prema otisku,a i nije im cijena neka tako grozna (280 kn).Moram malo pričekat da skupim novce,al ću ih sigurno naručit jer idu u svaku cipelu,a to mi je jako bitno.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre